جهت مشاوره می توانید با شماره تلفن های 02143498 یا 02188618261 تماس بگیرید و یا در وب سایت asansabt.ir موارد را با کارشناسان ما از طریق چت آنلاین مطرح فرمایید.
خانه / ثبت شرکت / تاسیس شرکت / موضوع فعالیت شرکت ها
موضوع

موضوع فعالیت شرکت ها

 

موضوع فعالیت شرکت ها چیست؟

موضوع فعالیت شرکت ها در واقع معرف و بیان گر نوع عملکرد شرکت، خدمات و فعالیت های شرکت و زمینه کاری شرکت می باشد.

در خصوص شرکتها و موسسات و در زمان ثبت شرکت  دو رکن اساسی موضوع فعالیت شرکت و نام شرکت ، وجود دارد. ممکن است از نظر متقاضی در زمان شروع ثبت شرکت این دو مورد اهمیت چندانی نداشته باشند، اما بعد از این که شرکت به ثبت رسید و در مدت زمان فعالیت شرکت این ۲ مورد اهمیت زیاد خود را نشان می دهند.

درباره ی انتخاب نام شرکت در مطلبی با نام پیشنهاد نام شرکت، و دو مطلب نام پیشنهادی شرکت ها توضیحات لازم و کافی ارائه شده است. در این مطلب می خواهیم به تشریح موضوع فعالیت شرکتها را بپردازیم .

در بند ۲ اساسنامه در مورد موضوع فعالیت شرکت توضیحاتی ارائه شده که بیانگر وجود شرکت و اصالت آن است. هر کدام از موضوعاتی که در بند ۲ اساسنامه آمده باشد، اگر با قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران مغایرت نداشته باشد، انجام پذیر است.

بنابر این در زمان ثبت شرکت باید با دقت و حساسیت زیادی موضوع فعالیت شرکت انتخاب شود. لازم به ذکر است که،  میتوان در صورت نیاز موضوع فعالیت شرکت را بعد از به ثبت رساندن شرکت، تغییر داد، اصلاح کرد و یا الحاق به موضوع کرد. البته این امر با تشکیل جلسه مجمع عمومی فوق العاده امکان پذیر است.

قبل از ثبت شرکت، متقاضی برای هر نوع شرکتی که بخواهد به ثبت برساند، باید برای موضوع فعالیتی که در نظر گرفته است، مجوز مربوط به موضوع فعالیت مورد نظر را از ارگان مربوطه دریافت کند.

موضوعاتی که نیاز به اخذ مجوز دارند شامل ۲۳ ماده می شوند، که در پست بعدی هر کدام را توضیح خواهیم داد. به غیر از این ۲۳ ماده، موارد دیگری از موضوعات فعالیت شرکت وجود دارند که نیازی به دریافت مجوز ندارند.

 

منتشر کنید

درباره مسعود خاکبازان

مسعود خاکبازان
درود ، مسعود هستم. بنیانگذار ثبت بلاگ ، مدیرعامل موسسه حقوقی برنا اندیشه ، مطالب این بلاگ با رویکرد ” به درد بخور ” بودن نوشته شده، هدفم اشتراک گذاشتن تجربیات بوده و نشر اندک آگاهیم در این زمینه، کاستی هارو پذیرام و پیشاپیش خوشحالم از شنیدن پیشنهاداتتون. شاد و تندرست باشید!

همچنین ببینید

موضوع شرکت تولیدی

موضوع فعالیت شرکتها ( تولیدی )

موضوع فعالیت مشترک همه شرکتها خرید و فروش صادرات و واردات کلیه کالاهای مجاز بازرگانی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 12 =